Úvodní slovo

Vážené kolegyně, vážení kolegové, vážení členové České kardiologické společnosti,

dovolujeme si vás pozvat na a tradiční podzimní setkání českých a moravských kardiologů - České kardiologické dny 2017, které se tentokrát budou konat v pondělí a úterý 20-21. listopadu v Top Hotelu Praha.
Odborný program bude mít inovativní podobu – tradiční otázky ke kardiologické atestaci budou koncentrovány na problematiku, která není běžně v kardiologických učebnicích uváděna. Prezentace z těchto přednášek pak budou volně k dispozici na webových stránkách ČKS ve složce „Příprava ke kardiologické atestaci".
Dále se představí poprvé Expertní skupina sportovní kardiologie se svým blokem, který pevně věříme, že osloví nejen ambulantní kardiology, ale i širší spektrum odborné veřejnosti pro svoji interdisciplinaritu.
Zajímavý bude jistě seminář Srdce a ledviny – blok PS preventivní kardiologie ve spolupráci s Českou nefrologickou společností. Seznámíte se také s inovativními postupy a zcela novými technologiemi v blocích asociací ČKS.

Tradiční je také zaměření ČKD na praktické aspekty každodenní medicíny – zde pro vás máme připravený interaktivní blok EKG.

Těšíme se na setkání s vámi a věříme, že vás dvoudenní odborný program zaujme.

S úctou

Prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc., FESC.
předseda ČKS, předseda Organizačního výboru ČKD 2017

Prof. MUDr. Aleš Linhart, DrSc., FESC.
vědecký sekretář ČKS, předseda Programového výboru ČKD 2017