Úvodní slovo

Vážené a milé kolegyně, vážení a milí kolegové,

v době charakterizované úplnou nejistotou tradice nabývají na významu. Přestože historie setkávání na Prague Prevention není dlouhá, třetí ročník chystaný na březen 2021 bude třetí v pořadí a tak tradici už budujeme. A věříme, že rozhodnutí akci nerušit, ale uspořádat virtuálně, oceníte.

„Covidí“ témata válcují laická i odborná média, ale měli bychom připomenout, že preventivní kardiologie neztrácí na svém významu a naléhavosti. Možná právě naopak! Důsledky zanedbané, odložené, distanční prevence uvidíme se zpožděním. Anebo také ne. Je možné, že jsme se rychle přizpůsobili, naučili se využívat možností, do nichž nás současná doba trochu „postrčila“ a kardiovaskulární prevence ve své šíři témat běží dále.

O těchto obecných a mnoha dalších konkrétních tématech budeme hovořit na třetím Prague Prevention s předními českými i zahraničními experty. 24. března 2021 odpoledne se budete moci připojit on-line a zapojit se do diskuse. Budete-li se chtít k některému sdělení nebo zvláště vydařené diskusi vrátit později, potěšíme Vás, protože celý program umístíme na portále www.cksTV.cz. Alespoň takovou malou výhodu virtuální setkávání přináší.

Těšíme se na Vás, Vaše komentáře, doplnění, názory a otázky a, samozřejmě, na další ročník Prague Prevention s Vámi.

 

Za všechny organizátory, M. Vrablík a A. Linhart za ČAPK ČKS