Úvodní slovo

Vážené a milé kolegyně, vážení a milí kolegové,

ačkoli jsme se ani po roce od posledního setkání nad tématy kardiovaskulární prevence nezbavili zásadního virového zdravotního tématu, doba se přece jenom posunula. A tak kromě zpráv o počtech nakažených, hospitalizovaných a vyléčených komentátoři připomínají, že za zanedbání preventivních opatření budeme jednoho dne muset zaplatit daní v podobě vyššího počtu onemocnění, jimž by bylo možno předejít. I proto Vás s radostí zveme na čtvrtý ročník konference České asociace preventivní kardiologie ČKS Prague Prevention.

Připojte se (tentokrát doslova prostřednictvím webového rozhraní) k odborníkům z různých oblastí preventivní kardiologie a hledejte spolu s námi odpovědi na otázky, na které často ani doporučené postupy jednoznačnou odpověď neposkytují. Jistě budeme diskutovat možnosti preventivních opatření v různých specifických skupinách pacientů, oblasti farmakologické i nefarmakologické léčby, rádi bychom pozvali představitele Evropské asociace preventivní kardiologie, kteří s námi v Praze budou pořádat kongres ESC Preventive Cardiology 7.- 9. dubna 2022.

Budeme rádi, když se do programu aktivně zapojíte a uděláte si čas ve středu 26. ledna 2022 odpoledne a napíšete pozvaným řečníkům otázky a komentáře během on-line programu. Budete-li se chtít k některému sdělení nebo zvláště vydařené diskusi vrátit později, potěšíme Vás, protože celý program umístíme na portále www.cksTV.cz. Alespoň takovou malou výhodu virtuální setkávání přináší.

Registrace na akci je možná přes webové stránky http://www.cksonline.cz/prague-prevention-2022/ a je zdarma.

Těšíme se na Vás, Vaše komentáře, doplnění, názory a otázky a, samozřejmě, na další ročník Prague Prevention s Vámi.

 

Za všechny organizátory, M. Vrablík a A. Linhart za ČAPK ČKS