Úvodní slovo

Milé dámy, vážení pánové, vážení členové České kardiologické společnosti, vážení hosté,

    dovolte mi přivítat vás na XXIV. výročním sjezdu České kardiologické společnosti, který se koná ve dnech 15. - 18. května 2016. Letošní ročník začíná dříve než obvykle a to v neděli 15. 5. již od 14,00 hodin blokem České asociace intervenční kardiologie, volnými sděleními sester a edukačními workshopy nejen pro členy PS Kardio 35.  V posledních letech zaznamenáváme stále větší zájem o přímé přenosy z intervenčních a elektrofyziologických sálů kardiocenter, kterým je věnován nedělní odpolední blok v rotundě pavilonu A BVV.

   Program, který jsme koncipovali pro následující 3 dny, je orientován v souladu s požadavky našich členů více klinicky a řeší otázky běžné kardiologické a interní praxe v režii asociací a pracovních skupin ČKS. Nově uvádíme napříč sjezdem edukační bloky pro mladé kardiology, adepty atestace, ale i ty z nás, kteří se chtějí orientovat v aktuální úrovni znalostí jednotlivých kardiologických podoborů. Nedílnou součástí jsou interaktivní sdělení a hands-on workshopy.

   Je samozřejmé, že v průběhu sjezdu není možno fyzicky zvládnout všechna zajímavá sdělení a bloky, a proto jsme pro vás připravili přístup k prezentacím se svolením autorů na webových stránkách ČKS a to 1. 7. 2016. Kdykoliv se pak k nim budete moci vrátit.

   Pevně věřím, že inovovaná koncepce odborného programu letošního výročního sjezdu ČKS včetně elektronického programu a přístupu k přednáškám vás zaujme.

              Těšíme se na setkání s vámi v Brně

Prof. MUDr. Jiří Vítovec, CSc

Prof. MUDr. Jiří Vítovec, CSc
předseda organizačního výboru                                     

Prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc, FESC, MBA

Prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc, FESC, MBA
předseda České kardiologické společnosti

Prof. MUDr. Aleš Linhart, DrSc, FESC. FCMA

Prof. MUDr. Aleš Linhart, DrSc, FESC. FCMA
předseda programového výboru 

Kam dál?