| 14:10 - 15:10 | | 1. PROGRAMOVÝ BLOK - SLAVNOSTNÍ PŘEDÁŠKYS podporou generálního partnera - firmy BAYER Předsedající: J. Bělohlávek, R. Rokyta (Praha, Plzeň) |
| 14:10 | 1. | TAJEMSTVÍ DIAGNÓZY HFPEF A. Linhart (Praha) |
| 14:30 | 2. | DIGITÁLNÍ KARDIOLOGIE M. Táborský (Olomouc) |
| 14:50 | 3. | DLOUHODOBÉ MECHANICKÉ PODPORY OBĚHU I. Netuka (Praha) |
| 15:10 - 16:10 | | 2. PROGRAMOVÝ BLOK - ŠOK Předsedající: J. Pařenica, P. Ošťádal (Brno, Praha) |
| 15:10 | 4. | ULTRAZVUK V RYCHLÉ DIAGNOSTICE J. Ulman (Praha) |
| 15:30 | 5. | PREDIKCE ODPOVĚDI NA VOLUMEXPANZI M. Janotka (Praha) |
| 15:50 | 6. | HEMODYNAMICKÁ MONITORACE A. Krüger (Praha) |
| 16:10 | | Přestávka |
| 16:40 - 18:20 | | 3. PROGRAMOVÝ BLOK - HOTLINES Předsedající: Z. Moťovská, P. Kala (Praha, Brno) |
| 16:40 | 7. | GUIDELINES ESC: PLICNÍ EMBOLIE. R. Rokyta (Plzeň) |
| 17:10 | 8. | STUDIE COACT. J. Bělohlávek (Praha) |
| 17:20 | 9. | STUDIE NZOTACS. A. Krüger (Praha) |
| 17:30 | 10. | STUDIE ISAR-REACT 5. I. Varvařovský (Pardubice) |
| 17:40 | 11. | STUDIE HYPERION J. Karásek (Praha) |
| 17:50 | 12. | STUDIE COLCOT P. Ošťádal (Praha) |
| 18:00 | 13. | STUDIE TWILIGHT-ACS T. Kovárník (Praha) |
| 18:10 | 14. | STUDIE COMPLETE M. Želízko (Praha) |
| 18:20 | | Konec programu |
| 10:00 - 12:10 | | ULTRAZVUK V INTENZIVNÍ PÉČIWorkshop s podporou firem GE Ultrasound a Teleflex Předsedající: M. Hutyra, J. Lhotský (Olomouc, Plzeň) |
| 10:00 | 15. | ULTRAZVUK U ŠOKOVÉHO PACIENTA J. Přeček (Olomouc) |
| 10:20 | 16. | FAST PROTOKOL J. Ulman (Praha) |
| 10:35 | 17. | VOLUMRESPONZE U VENTILOVANÉHO PACIENTA V. Pechman (Plzeň) |
| 10:45 | 18. | DIASTOLICKÁ FUNKCE LK J. Lhotský (Plzeň) |
| 11:00 | 19. | CHLOPENNÍ NÁHRADY U AKUTNÍHO PACIENTA M. Kotrč (Praha) |
| 11:20 | 20. | DIAGNOSTIKA A STRATIFIKACE PLICNÍ EMBOLIE M. Hutyra (Olomouc) |
| 11:40 | 21. | TUNELIZACE CENTRÁLNÍCH ŽILNÍCH KATETRŮ T. Piksa (Písek) |
| 11:50 | 22. | ULTRAZVUKOVÁ NAVIGACE JEHLY BĚHEM KANYLACÍ T. Piksa (Písek) |
| 12:10 | | Konec programu |
| 10:00 - 12:00 | | Hemodynamika akutních stavůS podporou firmy Edwards Lifesciences Předsedající: A. Krüger, T. Kovárník (Praha) |
| 10:00 | 23. | DIFERENCIÁLNÍ DIAGNOSTIKA ŠOKOVÝCH STAVŮ J. Karásek (Praha) |
| 10:20 | 24. | ARTERIÁLNÍ KŘIVKA, CENTRÁLNÍ ŽILNÍ TLAK – CO VŠE PŘINÁŠÍ T. Kovárník (Praha) |
| 10:40 | 25. | MĚŘENÍ SRDEČNÍHO VÝDEJE CENTRÁLNÍ A PERIFERNÍ TERMODILUCÍ A. Krüger (Praha) |
| 11:00 | 26. | FUNKČNÍ VYŠETŘENÍ HEMODYNAMIKY, MĚŘENÍ MIKROCIRKULACE P. Krupičková (Praha) |
| 11:20 | 27. | HEMODYNAMIKA U MECHANICKÝCH PODPOR OBĚHU P. Ošťádal (Praha) |
| 11:40 | 28. | LABORATORNÍ PARAMETRY HEMODYNAMIKY M. Janotka (Praha) |
| 12:00 | | Konec programu |